Decyzję o powołaniu Kempy na pełnomocnika PiS w świętokrzyskim podjął prezes partii Jarosław Kaczyński. "Wybór Beaty Kempy na pełnomocnika w województwie świętokrzyskim daje gwarancję, że region zyska dynamicznego przedstawiciela, który będzie skutecznie reprezentował interesy województwa w Warszawie" - podkreślono w komunikacie biura prasowego klubu Pis przesłanym w poniedziałek wieczorem PAP.

Reklama

W miniony piątek portal Gazeta.Pl napisał, że Komitet Polityczny partii rozwiązał zarząd świętokrzyskiego Apis, a Kempa miałaby być kreowana na nowego lidera Apis w regionie. Portal gazeta.Pl wskazywał, że od dawna mówiło się o wewnętrznym konflikcie w świętokrzyskich strukturach Apis.

W sobotę jednak rzecznik Apis Adam Hofman w rozmowie z PAP zaprzeczył, jakoby zostały podjęte oficjalne decyzje dot. zarządu świętokrzyskiego partii. Sama Kempa wówczas zaznaczyła, że jej partia przygotowuje się do wyborów, ale "nie jak PO przez konflikty, tylko w przemyślany sposób". Jak dodała, jeśli jakieś decyzje zapadną, na pewno zostanie o nich poinformowana opinia publiczna.

Dotychczasowy prezes PiS w świętokrzyskiem Janusz Barański nie chciał komentować sprawy, ponieważ - jak powiedział PAP - do niego takie informacje nie dotarły. "Znam tylko doniesienia medialne" - powiedział.