Partia Polska Jest Najważniejsza została wpisana przez sąd do ewidencji partii politycznych - dowiedziała się w poniedziałek PAP w sądzie okręgowym w Warszawie.

Reklama

Jak wynika z informacji PAP decyzja sądu - która zapadła 17 marca na posiedzeniu niejawnym - nie jest jeszcze prawomocna. Uprawomocni się po trzech tygodniach od otrzymania potwierdzenia odbioru wiadomości od wnioskodawców - przewodniczącej klubu PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Elżbiety Jakubiak i Pawła Poncyljusza.

"Bardzo się cieszymy z decyzji sądu. Partia Polska Jest Najważniejsza została oficjalnie powołana do życia" - powiedziała PAP wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak, komentując decyzję sądu.

Wniosek o zarejestrowanie partii politycznej działacze PJN złożyli pod koniec stycznia. Jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do klubu PJN, we wniosku jako przewodniczącą ugrupowania wpisano Joannę Kluzik-Rostkowską, a jako wiceszefów partii - Elżbietę Jakubiak i Pawła Poncyljusza.

Powstanie stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza ogłosiła w listopadzie minionego roku grupa byłych polityków PiS - obok Kluzik-Rostkowskiej, Poncyljusza i Jakubiak, także eurodeputowani PiS: Paweł Kowal, Michał Kamiński i Adam Bielan.

Po tym wydarzeniu z PiS zaczęli odchodzić kolejni posłowie, tydzień później w Sejmie powstał klub Polska Jest Najważniejsza. W jego skład weszło wówczas 15 byłych posłów PiS. Obecnie w skład klubu wchodzi 18 posłów i jeden senator, na jego czele stoi Kluzik-Rostkowska.