O ile o ślubie kościelnym wiedzieli tylko nieliczni, o tyle na ślub cywilny para zaprosiła większe grono gości, a także wysłanników prasy. Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka ponownie wymienili się obrączkami i złożyli przysięgę w obecności urzędnika stanu cywilnego w środę w ceremonialnej sali Zamku Żupnego w Wieliczce.

Reklama

Wśród gości znalazł się m.in. Andrzej Duda, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dziś lider krakowskiej listy PiS, a także świadkowie: Andrzej Romanek, szef gabinetu ministerialnego Ziobry i Dariusz Barski, były Prokurator Krajowy. Po uroczystości para młoda zaprosiła gości na przyjęcie do restauracji czterogwiazdkowego hotelu "Turówka".

"Ślub to akt szczególny dla każdej pary, musi mieć właściwą oprawę" - mówił "Faktowi" Maciej Klima, senator PiS z Wieliczki, który pomagał nowożeńcom zorganizować uroczystość.

Części gości nie udało się dotrzeć do Wieliczki. Z powodu awarii samolotu na ślubie nie pojawiła się m. Beata Kempa. "Złożyliśmy życzenia przez telefon i wysłaliśmy MMS-a z kwiatami" - opowiada posłanka.

>>> TU znajdziesz więcej zdjęć ze ślubu Zbigniewa Ziobry i Patrycji Koteckiej