"Zostałem zwolniony bez podania przyczyn. Jednak gdy dopytywałem, dyrektor TVP Info Jan Szul powiedział, że na trudny czas kampanii potrzebuje kogoś zaufanego. A do mnie zaufania nie ma" - mówi newsweekowi.pl Paweł Moskalewicz, były zastępca kierownika serwisów informacyjnych TVP Info. Jego szef tłumaczy to tak: "Doszedłem do wniosku, że nie wywiązywał się ze swoich zadań i miał wiele antenowych wpadek".

Reklama

Moskalewicz twierdzi jednak, że "nie był dostatecznie zielony". Newsweek.pl wyjaśnia bowiem, że TVP Info staje się telewizją tylko jednej partii, a dziennikarze nazywają go gorzko PSL24. Portal ma na to dowody - nieoficjalne wypowiedzi dziennikarzy, którzy trafiają na dywanik za niedostateczne relacjonowanie imprez PSL, jak też oficjalne zestawienia oglądalności, które prezentują nagły wzrost obecności ludowców na antenie.

Nic więc dziwnego, że dziennikarze odchodzą z pracy. Ostatnio odeszło z TVP Info 10 osób. Na ich miejsce przychodzą wypróbowani ludzie PSL - ujawnia portal. Zdaniem newsweeka.pl nowym szefem serwisów informacyjnych ma zostać publicysta "Chłopskiej Drogi".