Pawlak wyjeżdżając z Pałacu Prezydenckiego nie rozmawiał z dziennikarzami.

Reklama

Przed spotkaniem szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała PAP, że Komorowski zaprosił do siebie Tuska i Pawlaka, gdyż zainteresowany jest procesem tworzenia nowego gabinetu i stanem uzgodnień między koalicjantami.

"Dzisiaj spotykamy się, również z udziałem pana prezydenta, więc będzie to kolejny etap dyskusji koalicyjnych" - powiedział także PAP Waldemar Pawlak.

Pytany, czy Komorowski ma być mediatorem podczas rozmów z PO-PSL, odparł, że głowa państwa chce porozmawiać z partiami, które chcą tworzyć koalicję. Oświadczył, że w czasie spotkania nie będzie rozmowy na temat nowej struktury rządu.

Na tym tle pojawił się ostatnio konflikt między PO i PSL. Tusk powiedział, że chce wyłączenia kwestii energetycznych z Ministerstwa Gospodarki i przeniesienia ich do resortu środowiska. W odpowiedzi na to ludowcy zaproponowali połączenie resortów gospodarki i środowiska.

Z kolei Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP, że prezydent jest zainteresowany "stanem uzgodnień między koalicjantami" w zakresie tworzenia gabinetu, a także "istnieniem stabilnych relacji wewnątrzpartyjnych w ramach partii tworzących przyszłą koalicję rządzącą".

Jak zaznaczyła, przedmiotem zainteresowania prezydenta jest również "poszukiwanie obszarów współpracy partnerów koalicyjnych z opozycją".