Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie. Mam nadzieję, że zakończą się pozytywnie - powiedział Miller.

Reklama

Sojusz kilka dni temu zwrócił się do władz Warszawy o przyznanie lokalu do wynajęcia na nową siedzibę. My również, podobnie jak każda inna partia polityczna, mamy prawo skorzystać z substancji, jaką ma do dyspozycji miasto - zaznaczył szef Sojuszu.

Według rzecznika SLD Dariusza Jońskiego wynajem od miasta 660-metrowego lokalu przy ulicy Złotej byłby kilkakrotnie tańszy niż wcześniej brane pod uwagę wynajęcie lokalu u zbiegu ulic Kruczej i Pięknej.

Jak zaznaczył Joński, podpisanie umowy nie będzie jednak oznaczało natychmiastowej przeprowadzki. Tam trzeba jeszcze będzie zrobić remont, wykonalibyśmy go ewentualnie na własny koszt - powiedział.

Rzecznik Sojuszu ma nadzieję, że umowa zostanie podpisana na dniach. Gdyby tak się stało, decyzję o zmianie siedziby mogłaby zatwierdzić na sobotnim posiedzeniu Rada Krajowa Sojuszu.

Sojusz sprzedał swoje dotychczasowe lokum przy ul. Rozbrat w Warszawie na początku czerwca za 35 milionów złotych. Od tamtej pory szuka nowej siedziby, która ma pomieścić m.in. gabinety: szefa SLD Leszka Millera, jego siedmiu zastępców i sekretarza generalnego. W nowym budynku obradować będzie też Rada Mazowiecka Sojuszu.