mówił na konferencji prasowej lider Ruchu Palikota Janusz Palikot. Podkreślił, że podczas swojej wizyty na Śląsk prowadził liczne rozmowy i słyszał o Klepaczu, który zdobył mandat poselski w Sosnowcu, same dobre opinie. wtórował mu poseł RP, również z Sosnowca, Jerzy Borkowski.
Sam Klepacz powiedział, że przejście do Ruchu było trudną decyzją, bo spędził w SLD wiele lat i zostawił w tej partii dużo przyjaciół. Według niego Ruch Palikota jest obecnie formacją o dużym potencjale i może stworzyć alternatywę dla rządu, a SLD .
- przekonywał.
Klepacz powiedział, że wpływ na decyzję o przejściu do Ruchu Palikota miało też postępowanie działaczy Sojuszu, którzy marginalizowali jego pozycję w partii. - podkreślił.
Klepacz zaznaczył jednocześnie, że nadal bardzo ceni lidera SLD Leszka Millera i życzy mu, by w maju wzmocnił swoją pozycję w partii i z działaczami, którzy szkodzą jego formacji.
Klub Ruchu Palikota ma obecnie 43 członków, a SLD 25. Jak podkreślił podczas konferencji Palikot, w najbliższym czasie planowane jest przejście do Ruchu jednego posła PO. - mówił lider Ruchu.