Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa osób i imprez związanych m.in. z Euro 2012 - poinformowało MSW po tym, jak Straż Graniczna ujawniła na tratwie na Bugu pakunek zawierający materiały wybuchowe. Zdecydowano jednak o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego.

Reklama

W tej sprawie, jak poinformowała PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak zebrał się w środę Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Po przeanalizowaniu sprawy stwierdzono, że nie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób lub miejsc w Polsce. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy tego typu istotny sygnał podczas EURO 2012 dotyczący możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym zdecydowano o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego w czterostopniowej skali - zaznaczyła rzecznik.

Jak dodała oznacza to stan najwyższej gotowości dla wszystkich szczebli administracji państwowej i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Poinformowała również, że ilości materiałów wybuchowych były niewielkie.

Radio RMF FM podało, że na tratwie płynącej Bugiem znaleziono ładunki wybuchowe i telefon ze zdjęciem Stadionu Narodowego.