Duża część faktów, o których mówił pan Łukasik podczas rozmowy z panem Serafinem została potwierdzona. Teraz będziemy badać kwestie szczegółowe - powiedział dziennikarzom Wipler po rozmowie z zarządem Elewarru.

Reklama

Jak podkreślił, posłowie PiS badali we wtorek tylko te kwestie, za którymi może stać "dokument i pewny fakt". Nie wchodziliśmy w opinie wygłaszane przez uczestników tej rozmowy, nie wchodziliśmy w ich komentarze - dodał.

Poinformował, że na środę na godz. 10 zaplanowano kolejne spotkanie, na którym posłowie PiS mają zapoznać się z kolejnymi dokumentami.

Reklama

Skandaliczne taśmy PSL. Zobacz opis afery>>>>

Politycy PiS poinformowali, że podczas rozmowy z zarządem Elewarru, korzystając z poselskich uprawnień, domagali się udostępnienia dokumentacji spółki należącej do Agencji Rynku Rolnego, która wymieniana jest w ujawnionej przez media rozmowie działaczy PSL.

Jak podkreślili, chodzi o m.in. dokumenty dotyczące zamawiania zewnętrznych usług, umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Chcą ustalić czy w posiadanych przez spółkę dokumentach znajdują się informacje na temat nieprawidłowości przy wydatkowaniu środków finansowych, o których rozmawiali Władysław Serafin i Władysław Łukasik.]

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=SZ88qA0mMjA

"Puls Biznesu" ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Jak relacjonowały media, Łukasik mówił Serafinowi o wykorzystywaniu państwowego majątku przez niektórych działaczy Stronnictwa dla własnych korzyści. W stenogramach rozmowy pojawił się też wątek należącej do ARR spółki Elewarr.

We wtorek o godz. 16 władze PSL spotkają się z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Na godz. 18 zaplanowano konferencję prasową wicepremiera Waldemara Pawlaka.