Syn ministra rolnictwa Stanisława Kalemby w oddziale Agencji Rynku Rolnego czy syn premiera Donalda Tuska w gdańskim Porcie Lotniczym to nie jedyne przypadki - pisze "Fakt" i wylicza przykłady, do których udało mu się dotrzeć. Oto niektóre z nich:

Reklama

Partnerka radnego PO w Łodzi
11600 zł
Sprawą ucieczki z domu i romansu córki ówczesnego wicemarszałka Sejmu z prawicy Moniki Kern na początku lat 90. żyła cała Polska. Dziś kobieta jest związana uczuciowo z łódzkim radnym Platformy Jackiem Borkowskim i pracuje jako wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi.

Tomek Ozdoba / newspix.pl

Były przyjaciel córki Ewy Kopacz
9100 zł
Piotr Borawski już dawno nie jest w związku z Katarzyną Kopacz. Ale 4-5 lat temu piął się po drabinie miejscowej Platformy, został radnym, a dziś pracuje między innymi jako specjalista ds. prawno-ekonomicznych w Naftoporcie, spółce Skarbu Państwa.

Reklama

Siostra europosłanki SLD
5000 zł
Rzadko zdarzają się tak ewidentne przypadki nepotyzmu, jak u europosłanki lewicy z Jeleniej Góry Lidii Geringer de Oedenberg, która na stanowisku szefowej swojego biura zatrudnia... własną siostrę, Zofię Ulatowską-Rybaj. Jak sama przyznaje, płaci jej z kasy Parlamentu Europejskiego ok. 5000 złotych miesięcznie.

Andrzej Chmielewski / newspix.pl

Brat i zięć posła Platformy
3000 zł
Stefan Niesiołowski jest zasłużonym działaczem PO, więc w Łodzi skąd pochodzi z wyraźną estymą podchodzi się do jego rodziny. Jego brat Marek Myszkiewicz-Niesiołowski został członkiem rady nadzorczej łódzkiej Grupy Oczyszczalni Ścieków. Choć przychodzi do pracy raptem 2-3 razy w miesiącu, zarabia ok. 3 tys. zł - twierdzi "Fakt". Na podobne pieniądze może liczyć zięć posła, Paweł Księżak jako wiceszef rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi - zarabia ok. 3000 zł.

Rodziny liderów PSL
7500 zł
9000 zł
10000 zł
Andrzej, brat posła Eugeniusza Kłopotka pracuje w oddziale spółki Elewarr w Wąbrzeźnie i zarabia tam ok. 7500 zł. Daniel, syn posła Stanisława Żelichowskiego jako doradca prezesa zarabia ok. 9 tys. zł. Adam, jeden z braci europosła Jarosława Kalinowskiego za pracę w Zamojskich Zakładach Zbożowych i Towarowych, spółce-córce Elewarru dostaje aż ok. 10 tys. zł miesięcznie.Damian Burzykowski / newspix.pl
Reklama

Mąż posłanki Platformy
7000 zł
Mąż posłanki Agnieszki Pomaskiej Maciej Krupa jest radnym miejskim Platformy. Więcej zarabia jednak w biurze europosła Krzysztofa Liska – blisko 7000 złotych. Oprócz tego ma dochody również z kontrolowanego przez Liska stowarzyszeniu wydającym karty młodzieżowe (24 tys. zł rocznie) oraz w radzie programowej publicznego Radia Gdańsk (2,6 tys. zł rocznie). W poprzedniej kadencji miał zostać dyrektorem Muzeum Westerplatte, szef gdańskiej Platformy minister Sławomir Nowak próbował wcisnąć go tam bez konkursu - twierdzi "Fakt".

Zobacz także: Tak się załatwia pracę w ministerstwie >>>