64 proc. badanych w sierpniu przez CBOS dobrze oceniło działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego (wzrost o 2 punkty proc. w stosunku do lipca); 22 proc. miało złą opinię o jego pracy (spadek o 3 punkty proc.); 14 proc. nie miało zdania na ten temat.

Reklama

Działalność prezydenta jest dobrze oceniania we wszystkich analizowanych elektoratach z wyjątkiem wyborców PiS, którzy są w tej sprawie mocno podzieleni (44 proc. ma dobrą opinię o Komorowskim, 45 proc. - złą).

Pozytywne opinie o pracy Bronisława Komorowskiego są niemal powszechne wśród osób, które obecnie głosowałyby na PO (92 proc.). Dominują także wśród zwolenników Ruchu Palikota (84 proc.) oraz SLD (83 proc.). W przypadku PSL jest to 58 proc. CBOS zwraca jednocześnie uwagę na niewielką liczbę zwolenników PSL i RP w badanej próbie.

Głosujący na Bronisława Komorowskiego w II turze wyborów prezydenckich w zdecydowanej większości pozytywnie oceniają obecną działalność prezydenta. Natomiast wyborcy Jarosława Kaczyńskiego są podzieleni w opiniach: tyle samo wypowiada się o jego pracy z uznaniem, co ją krytykuje (odpowiednio 44 i 45 proc.).

68 proc. badanych przez CBOS źle oceniło w sierpniu pracę Sejmu: to o 6 punktów proc. więcej niż przed miesiącem; 19 proc. miało dobrą opinię o tej izbie (mniej o 3 punkty proc.); 13 proc. nie miało zdania (mniej o 3 punkty proc.)

Ankietowani krytycznie ocenili też pracę Senatu. 53 proc. badanych uznało pracę Senatu za złą (wzrost o 5 punktów proc. w stosunku do lipca); 22 proc. - za dobrą (spadek o 2 punkty proc.); 25 proc. nie miało zdania na ten temat (mniej o 3 punkty proc. w stosunku do lipca).

Sondaż CBOS przeprowadzono w dniach 14-22 sierpnia na liczącej 1011 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.