Dziennik Gazeta Prawana logo

Była gwiazda PiS prawą ręką ministra finansów? Wielki powrót z niebytu

9 września 2012, 10:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Joanna Kluzik-Rostkowska i Jacek Rostowski
Joanna Kluzik-Rostkowska prawą ręką min finansów?/Newspix
Była jedną z najważniejszych osób w PiS. Potem jednak doszło do rozłamu w partii, a Joanna Kluzik-Rostkowska trafiła do Platformy. Przez kilka miesięcy nie mówiono o niej wiele, teraz jednak wraca przebojem. Zostanie prawą ręką Jacka Rostowskiego.

Joanna Kluzik-Rostkowska ma zostać prawą ręką ministra finansów ds. rynku pracy - dowiedział się "Wprost". Pytana przez dziennikarzy, czy to prawda, odpowiada nie potwierdzam, nie zaprzecza. Decyzja Tuska o przyjęciu jej do rządu oznacza odwieszenie politycznej kariery.

Wcześniej Kluzik-Rostkowska była szefową kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, została jednak wyrzucona z PiS po przegranych wyborach. Razem z Elżbietą Jakubiak, Pawłem Kowalem, czy Pawłem Poncyliuszem założyli partię Polska Jest Najważniejsza. Jednak przed wyborami parlamentarnymi Kluzik-Rostkowska nagle porzuciła swych kolegów i wstąpiła do PO. W nowym Sejmie nie było jej widać - nowi koledzy jej nie ufali. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło wprost.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj