Kilka razy już padła data 29 września, jako dnia, kiedy Prawo i Sprawiedliwość ogłosi nazwisko kandydata na premiera, który miałby przejąć władzę po ewentualnym przegłosowaniu konstruktywnego wotum nieufności.

Reklama

Joachim Brudziński z PiS zaprzeczał w porannym programie TVN24, by kandydat na szefa rządu miał być ujawniony podczas marszu organizowanego w obronie telewizji ojca Tadeusza Rydzyka. Manifestację zaplanowano w Warszawie właśnie na 29 września.

Ze względów taktycznych nazwisko kandydata być może zostanie ogłoszone wcześniej, ale nigdy nie było pomysłu, by przedstawić je podczas marszu 29 września - podkreślił Brudziński w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

A zatem kiedy partia Jarosława Kaczyńskiego zgłosi swojego kandydata?

Kandydat na premiera technicznego rządu w ramach konstruktywnego wotum nieufności zostanie zgłoszony wraz z tym wnioskiem w okolicach 5. rocznicy powołania rządu Donalda Tuska, czyli na przełomie października i listopada - powiedział Joachim Brudziński.

Bogdan Rymanowski dopytywał, czy to prawda, że tym kandydatem ma być były szef Polskiego Towarzystwa Socjologicznego Piotr Gliński. Brudziński, mimo że był mocno dociskany do ściany przez dziennikarza, nie zaprzeczył, ani nie potwierdził tej informacji.