Proszę zdymisjonować pana ministra Arłukowicza i powierzyć to zadanie osobie kompetentnej, a nie celebrycie medialnemu, który stał się znany z tego, że występował w różnym show telewizji prywatnej i jako celebryta trafił na urząd ministra zdrowia - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Reklama

Jak podkreślił, z każdym dniem pojawiają się nowe informacje o zamykaniu największych placówek medycznych z powodu braku środków finansowych, co zagraża życiu przede wszystkim ciężko chorym pacjentom. Według europosła, premier powinien jak najszybciej zapewnić elementarne bezpieczeństwo i wyciągnąć wnioski personalne.

Zwracam się do pana premiera Donalda Tuska, aby podjął jedyną chyba możliwą decyzję i zdymisjonował pana ministra Arłukowicza, który kompletnie nie radzi sobie z zadaniem mu powierzonym i naraża na szwank życie i zdrowie pacjentów, którzy nie mogą korzystać z podstawowej usługi medycznej w Polsce - podkreślił.

W ostatnich tygodniach m.in. Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytut Matki i Dziecka informowały o ograniczeniu planowych przyjęć ze względu na kłopoty finansowe.