- Chciałbym, żeby Komisja zakończyła pracę nad TS jeszcze w tej kadencji. Pierwsze spotkanie z oskarżonymi Kaczyńskim i Ziobro planujemy mniej więcej za dwa miesiące. Przesłuchania odbędą się przy drzwiach zamkniętych - powiedział Halicki. Dodał, że członkowie komisji nie będą mogli mówić ani o przebiegu spotkania, ani jego treści.

Reklama

Poseł PO odpowiedział również na pytanie słuchacza, dotyczące jego słów na temat odszkodowania dla Marty Kaczyńskiej. Halicki stwierdził niedawno, że skoro Marta Kaczyńska uważa, że w Smoleńsku doszło do zamachu, powinna oddać trzy miliony złotych, jakie zostały jej wypłacone z ubezpieczenia po śmierci rodziców. Argumentował, że polisa nie obejmuje ewentualności zamachu.

- Byłem niemile zaskoczony tym faktem, że ktoś zrobił taką niedźwiedzią przysługę Marcie Kaczyńskiej i namówił ją na polityczny wywiad - mówił Halicki odpowiadając na pytanie dotyczące zwrotu odszkodowania przez Martę Kaczyńską. - Kaczyńska przestała wypowiadać się w ten sposób. A jak będzie się wypowiadać, to przypomnę je ten fakt - dodał.

- Ta kwestia jest związana ze stanem świadomości, który - uważam - jest też nieprawdziwy i nie może być tak, że z jednej strony mamy retorykę, która służy atakowi, takiemu bezpardonowemu też oskarżaniu, a z drugiej strony mamy realia, które są inne i świadczą o czymś innym - tłumaczył swój punkt widzenia Halicki.