Jeśli eurodeputowanym PiS nie poprą wynegocjowanego budżetu to wtedy słowa o "zdradzie o świcie" byłyby prawdziwe i uprawnione. Nie mogę uwierzyć ani przez chwilę, że eurodeputowani PiS by coś takiego zrobili. Nie chcę wierzyć, że coś tak gorszącego i szokującego mogłoby się stać – stwierdził w Radiu ZET Jacek Rostowski, minister finansów.

Reklama

Opozycja jest w bardzo trudnej sytuacji, bo to jest wyjątkowy, olbrzymi sukces – mówił Rostowski. - Polska jest największym beneficjentem środków unijnych w całej UE. To jest pierwszy lub może drugi raz, kiedy z pierwszego miejsca została strącona Francja. W ciągu 54 lat historii Unii to Francja była zawsze na pierwszym miejscu jeśli chodzi o udział w środkach Europejskich. Dziś to Polska jest na tym pierwszym miejscu – dodał.

Według Rostowskiego, Polska dostanie o 27 miliardów więcej niż sugerował Jarosław Kaczyński.

Pan prezes nie umie za dobrze liczyć. Gdyby liczył te euro, które naprawdę będą wydawane, to według moich obliczeń, bo tam jest korekta na inflację, i według kursu z piątku, to byłoby prawie 500 miliardów, dokładnie 497 miliardów - mówił Rostowski.