On ma większe plany (niż start do Brukseli - przypis red.), i ja za niego trzymam kciuki. Jest świetnym kandydatem obozu centrolewicowego na prezydenta - mówi „Gazecie Wyborczej” Andrzej Rozenek, poseł Ruchu Palikota.

Reklama

W jego ocenie na tym stanowisku może się sprawdzić także lider Ruchu Palikota.

Palikot nadaje się na prezydenta, ale nie musi nim być. Jeśli Ryszard Kalisz ma takie ambicje, to na pewno uzyska poparcie tego bloku – podkreśla. Lepiej poprzeć kandydata, który zjednoczy wszystkie siły Europy Plus, niż wdawać się w kolejny konflikt. Palikot ma ambicje zmieniania Polski, a nie objęcia konkretnych stanowisk - przekonuje.

Rozenek uważa, że Ryszard Kalisz jest dobrym kandydatem obozu centrolewicowego na prezydenta / Agencja Gazeta / Fot. Sławomir Kamiski Agencja Gazeta

W piątek start Europa Plus - wspólnego projektu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem - ogłosił Aleksander Kwaśniewski. Mediatorem z feministkami został właśnie Ryszard Kalisz. Jego zadaniem w pierwszej kolejności mają być naprawienie stosunków Janusza Palikota z Kongresem Kobiet, a także pojednanie z Wandą Nowicką.

Ona dużo dokonała i wierzę, że Kalisz ją przekona – dodaje Andrzej Rozenek.