Lech Wałęsa w Radiu ZET odpowiedział Piotrowi Dudzie, obecnemu szefowi „Solidarności” na słowa o niezadowoleniu z rządu. Ja też jestem niezadowolony. Chyba bardziej niż ktokolwiek, bo wszystko na czym mi zależało poszło inaczej niż planowałem. Kochałem Stocznię, Stocznia upadła. Kochałem demokrację, a widzimy jak ta demokracja wygląda – mówił były prezydent w rozmowie z Moniką Olejnik.

Reklama

Ale niezadowolenia nie rozwiązuje się na ulicy, strajkami. Jeśli ktoś ma pomysł, w tym związek zawodowy, jak to poprawić, jak to zrobić lepiej, to ja się dołączam do protestujących – mówił Wałęsa w Radiu ZET.

Wałęsa ocenił, że pomysł powołania rządu prof. Glińskiego jest żartem. To nie ma najmniejszych szans, to może doprowadzić tylko do rewolty w Polsce. Komuś chyba na tym zależy. Mamy jednak wielu nieprzyjaciół spokojnej Polski – mówił Wałęsa.

Jednocześnie komplementował Donalda Tuska. Lepszego premiera długo nie znajdziemy. Ja rzadko mówiłem o politykach tak jak mówię o Donaldzie Tusku, to jest naprawdę na te czasy wyjątkowy premier – mówił Wałęsa, choć przyznał, że Tusk nie ma dobrego gabinetu i dobrych programów politycznych.