Po piątkowym głosowaniu w sprawie wotum nieufności dla rządu Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie kampanię spotkań z wyborcami w całym kraju. Jak mówił w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak z PiS, rządzący boją się rozmowy o konkretach.

Reklama

Jednym z pomysłów PiS jest rozwiązanie NFZ i finansowanie służby zdrowia z budżetu, bo jak mówił Błaszczak, ostatnie tragiczne doniesienia na temat śmierci dzieci dowodzą, że opieka zdrowotna, to fikcja.

Mariusz Błaszczak powiedział, że piątkowe głosowanie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla rządu pokaże, kto jest prawdziwą opozycją. Dodał, że rząd nie chciał rozmawiać z profesorem Piotrem Glińskim, gdyż bał się konfrontacji z jego programem. Gliński spotka się dziś z klubem PiS.

Spór między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem to temat zastępczy - uważa przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości. Premier zdecydował wczoraj, że Gowin pozostanie ministrem sprawiedliwości. Zdaniem Błaszczaka, w czasie rozmow z premierem Gowin pokazał, iż ma charakter, a grupa konserwatywnych posłów ma mocną pozycję w Platformie Obywatelskiej. Podkreślił jednak, że jest to temat zastępczy w sytuacji, gdy dochodzi do przypadków śmierci chorych dzieci.

Świadczy to o tym, że władza nie potrafi rządzić, a posłowie, którzy głosowali przeciwko wotum nieufności dla ministra zdrowia są współodpowiedzialni za obecną sytuację - przekonuje poseł PiS.