To nawiązanie do informacji, że byłym już pełnomocnikiem rodzin smoleńskich zajmie się teraz Okręgowa Rada Adwokacka. Ma odpowiedzieć na pytanie, czy mec. Rafał Rogalski udzielając wywiadów o Smoleńsku nie naruszył tajemnicy adwokackiej.

Reklama

Wcześniej zakończyła się współpraca miedzy Jarosławem Kaczyńskim a mec. Rogalskim.

PiS, jak to PiS, nie mógł tego kulturalnie załatwić i w tradycyjny dla siebie sposób wywołał emocje człowieka, który, jak to człowiek zareagował i powiedział wtedy publicznie, co myśli - mówi w Radiu ZET Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski.

Ziobro przypomina przy tym, że to z jego polecenia rozpoczęła się współpraca mec. Rafała Rogalskiego z Jarosławem Kaczyńskim i kilkoma innymi politykami.

Wskazałem mu też pana Kownackiego, z którego pan Kaczyński, jak wiem, do dziś jest zadowolony, pana mecenasa Pszczółkowskiego, który do dziś jest jego głównym adwokatem. Gdyby przyjąć ich logikę, to wszyscy oni powinni być moimi koniami trojańskimi - przekonuje przy tym.

Z polecenia Zbigniewa Ziobry w PiS pojawili się także m.in.: Beata Szydło, Andrzej Duda i Adam Hofman, teraz rzecznik prasowy partii.