- To nie jest jedyne takie województwo - tak Eugeniusz Kłopotek komentuje współpracę PSL z PO i wybranie na marszałka Podkarpacia senatora PiS. Po poniedziałkowym głosowaniu dotychczasowy marszałek Mirosław Karapyta został odwołany. Nowym marszałkiem został Władysław Ortyl.

Reklama

- Niestety, w wielu wielu województwach, pomimo tego, że w większości z nich mamy koalicje sejmikowe, współpraca z PO nie układa się tak różowo jakby się niektórym wydawało - przyznaje poseł Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z dziennik.pl.

Co dla PSL oznacza wynik głosowania? Jak go odbiera? - Niewątpliwie to taki moment, kiedy trzeba się poważnie zastanowić, jak dalej ze sobą funkcjonować, nie tylko w regionach, ale również na szczeblu centralnym - podkreśla polityk ludowców.

Ja bym może nie traktował tego jako ostrzeżenia, ale jest to sygnał, że trzeba ze sobą uczciwie rozmawiać; a po drugie - po koleżeńsku współpracować dalej. Jeśli mamy dotrwać do końca kadencji i jeśli chcemy wygrać wybory w 2015 roku - zastrzega Eugeniusz Kłopotek.