Pytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej Donald Tusk przypomniał, że o dacie szczytu klimatycznego ONZ postanowiła pięć lat temu - w 2008 roku. Podkreślił przy tym, że minister Bartłomiej Sienkiewicz stanowisko szefa resortu spraw wewnętrznych sprawuje od zaledwie pół roku.

Reklama

Jak słyszę, że celowo wymyśliłem z ministrem spraw wewnętrznych Sienkiewiczem datę szczytu klimatycznego, to nie wiem nad czym bardziej załamać ręce, nad niekompetencją czy poziomem chorobliwych obsesji- powiedział premier.Donald Tusk obiecał, że rząd zrobi wszystko, żeby zarówno obchody Święta Niepodległości jak i szczyt klimatyczny 11 listopada odbyły się w spokoju. Dodał, że tak samo powinien postąpić prezes PiS.

To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że ludzie w Polsce robią z polityki grę agresji i nienawiści i jeśli nie ma żadnego pomysłu jak uspokoić emocje 11 listopada to niech milczy, a nie opowiada o spisku Tuska, Sienkiewicza i ONZ - powiedział Donald Tusk na konferencji prasowej w Łowiczu po spotkaniu premiera z przedstawicielami 14 stref ekonomicznych.