Jak sam przyznaje, czasami zastanawia się, dlaczego premier Donald Tusk jeszcze nie wyrzucił Jarosława Gowina z partii.

Reklama

Apeluję do Jarosława Gowina, aby sobie uświadomił, że jest już po wyborach. Pora zmienić sposób komunikowania się i z Platformą i ze społeczeństwem - mówi Paweł Graś, rzecznik rządu w programie "Polityka przy kawie" w TVP1. I jednym tchem dodaje: Jak słyszę te nieustanne dwa motta Jarka: o jego powrocie do korzeni i ciepłej wodzie, to chce zacytować klasyka: Jarek nic nie wiesz o korzeniach Platformy, nie było cię tam. PO powstawała w 2001 roku, Gowin jest w partii od 2007 roku.

Podkreśla przy tym, że - jego zdaniem - były minister sprawiedliwości nie ma żadnego programu i żadnej inicjatywy programowej.

Przedstawił zlepek różnych punktów programu i wypowiedzi liderów PO z różnych lat, zapominając że żyjemy w XXI wieku, że mamy zupełnie nową sytuację polityczną, zupełnie nowe wyzwania i program PO nie może być zlepkiem tego, co już było i co się wydarzyło - przekonuje.

Rzecznik rządu podkreśla przy tym, że o tym, kto będzie przygotowywał program PO i w jaki sposób prace nad nim będą się toczyć, będzie decydował zarząd PO, a nie Jarosław Gowin.