Tomasz Kaczmarek odpowiadał dziś na pytanie internautów - czytelników serwisu tvp.info. Proszono go m.in. o ocenę aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, a także o wskazanie swoich sympatii politycznych, w tym także ocenę działań Antoniego Macierewicza.

Reklama

- To polityk z ogromną wiedzą historyczną i merytoryczną związaną z funkcjonowaniem państwa, bardzo zasłużony dla naszego kraju. Jest również osobą bardzo kontaktową z ogromnym poczuciem humoru - powiedział Tomasz Kaczmarek. I jednym tchem dodał: - Dla mnie to polityk niedościgniony. Czerpię z niego przykład.

Kiedy padło z kolei stwierdzenie, że PiS woli ekskluzywną rolę silnej opozycji, poseł Prawa i Sprawiedliwości zareagował natychmiast.

- Robimy wszystko, aby jak najszybciej przejąć władzę w Polsce. (...) Uważam, że wcześniej niż za dwa lata przejmiemy władzę i we wszystkich dziedzinach życia publicznego będziemy mogli dokonać daleko idących zmian. Mam nadzieję, że Donald Tusk jak najszybciej wsłucha się w głos narodu i sam podejmie decyzję o odsunięciu się w cień - odpowiedział.

Kaczmarek zdradził także, że prywatnie marzy o założeniu rodziny.