Informację potwierdził reprezentujący polityka PO Zbigniew Ćwiąkalski. Chodzi o wypowiedź byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PiS, w której stwierdził, że Schetyna, jako szef MSWiA, był "ciemną postacią rządu".

Reklama

Ziobro będzie musiał przeprosić polityka PO na antenie Radia Maryja i przekazać 20 tys. złotych na fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

Obecny lider Solidarnej Polski wypowiedział się na temat Schetyny w 2009 roku. Nazwał go "ciemną postacią rządu". Stwierdził też, że jest człowiekiem "od brudnych zadań", który odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji". Jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia - dodał.

We wrześniu 2011 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok w sprawie o zniesławienie. Sędzia Regina Kurek podkreślała wtedy, że zachowanie byłego ministra było "naganne". Orzekła też, że były minister sprawiedliwości ma przeprosić Schetynę w dwóch stacjach radiowych i wpłacić 20 tysięcy złotych na cel charytatywny. Ziobro już wtedy zapowiedział, że odwoła się od wyroku.