Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, że zamiast blokować działalność Antoniego Macierewicza trzeba zająć się sytuacją w służbach specjalnych. Twój Ruch zamierza powołać zespół parlamentarny, który zajmie się badaniem odpowiedzialność Antoniego Macierewicza za demontaż Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma to być odpowiedź na prace powołanego w Sejmie przez Antoniego Macierewicza zespołu smoleńskiego.

Poseł Kaczmarek na wieść o inicjatywie Twojego Ruchu zareagował śmiechem. Jego zdaniem rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek czerpie wiedzę o służbach specjalnych z książek i nie zna się na ich pracy. Choć Antoni Macierewicz też nie jest ekspertem od katastrof lotniczych, to jednak według posła Kaczmarka nie można tego porównywać, bo w sprawie Smoleńska państwo zawiodło.

Poseł PiS podkreślił, że rozwiązanie WSI było bardzo dobrym posunięciem, a Antoni Macierewicz to bardzo merytoryczny polityk, przygotowany do tego, by również i dzisiaj nadzorować służby specjalne. Tomasz Kaczmarek przyznał, że chciałby, żeby na swoje stanowiska wrócili Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński - były szef CBA. Myślę, że znajdzie się również miejsce dla Tomasza Kaczmarka - dodał były agent Tomek.

W jego ocenie służby specjalne są obecnie w stanie totalnego rozkładu z powodu braku kontroli. Jednocześnie jednak zdaniem posła tak naprawdę nie ma takiego dramatu, żeby poseł Rozenek robił szpagaty, stał na rękach i mówił, że jest ekspertem w tej dziedzinie. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zbagatelizował pomysł badania działań Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem poseł z Biłogoraja, czyli lider "Twojego Ruchu" Janusz Palikot śmieszy, tumani, przestrasza.