To PiS jest odpowiedzialny za tworzenie w Polsce m.in. antyrosyjskiej histerii, antyrosyjskiej atmosfery. To PiS jest odpowiedzialny za to, że ze środowisk chuligańskich i kibolskich robi się patriotów i obrońców ojczyzny i nie można abstrahować od tego, co PiS... - mówił na antenie RMF FM Paweł Graś.

Reklama

Gdy Konrad Piasecki przypomniał rzecznikowi rządu, że od robienia patriotów z kibiców do rzucania koktajlami Mołotowa jest jeszcze bardzo daleka droga, polityk odparł, że nie można zapominać o tym, co działacze PiS-u, co media związane z PiS-em mówiły i pisały na temat chociażby ruchów i działań kibolskich... Wtedy, kiedy było im to na rękę i wtedy, kiedy kibole walczyli z rządem Donalda Tuska.

Rzecznik zapewnił też, że szef MSW zostaje na stanowisku. Premier, analizując działania policji i formacji podległych ministrowi Sienkiewiczowi nie widzi powów, by dymisjonować szefa MSW - tłumaczy. Nie chciał też mówić o błędach policji, bo stwierdził, że nie powinno się ferować z góry wyroków, a poczekać na szczegółową analizę działań służb podczas Marszu Niepodległości.

..natomiast pan premier już wcześniej i po wczorajszym spotkaniu, analizując działania policji, formacji podległych ministrowi Sienkiewiczowi nie widzi powodów, żeby dymisjonować szefa MSW.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gras-premier-spotkal-sie-wieczorem-z-szefem-msw-nie-widzi-po,nId,1057382?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

..natomiast pan premier już wcześniej i po wczorajszym spotkaniu, analizując działania policji, formacji podległych ministrowi Sienkiewiczowi nie widzi powodów, żeby dymisjonować szefa MSW.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gras-premier-spotkal-sie-wieczorem-z-szefem-msw-nie-widzi-po,nId,1057382?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Reklama

Nie chcę wcielać się w rolę eksperta, bo tych ekspertów od wczoraj, od przedwczoraj mamy już w mediach całą masę. Teraz od 11 listopada już wszyscy znają się na taktyce działań policyjnych. Ja brałem udział w kilkudziesięciu demonstracjach i w kilkudziesięciu starciach z policją w starych dobrych czasach...

Kiedy ona była jeszcze milicją - jak rozumiem.


I wiem, co to znaczy panika w tłumie. Wiem, co to znaczy używanie przez policję - przez milicję wtedy - sił i środków absolutnie niewspółmiernych do zagrożenia. I wiem, jaka ciąży odpowiedzialność na tych, którzy podejmują decyzje - na policjantach - kiedy z jednej strony mają 20 tysięcy czy kilkadziesiąt tysięcy ludzi i muszą podjąć decyzję o użyciu siły.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gras-premier-spotkal-sie-wieczorem-z-szefem-msw-nie-widzi-po,nId,1057382?utm_source=pasteutm_medium=pasteutm_campaign=firefox
Reklama

.natomiast pan premier już wcześniej i po wczorajszym spotkaniu, analizując działania policji, formacji podległych ministrowi Sienkiewiczowi nie widzi powodów, żeby dymisjonować szefa MSW.

I Bartłomiej Sienkiewicz też nie widzi powodów, żeby odejść?

Bartłomiej Sienkiewicz czuje się odpowiedzialny za to, co się stało, dlatego będzie analizował wnioski z działań policji po to, żeby na przyszłość podobne sytuacje nie miały już miejsca.

Ale Sienkiewicz i premier uważają, że to Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne za to, co się stało.

Nie do końca tak, ale też nie udawajmy, że urodziliśmy się dzisiaj. Trzeba pamiętać, skąd wziął się ten klimat, ta atmosfera, to przyzwolenie na tego typu działania.

A skąd pan to wie, do kogo odwołują się ci ludzie, którzy rzucali koktajlami Mołotowa? Może oni są zwolennikami na przykład Bolesława Piaseckiego albo gen. Franco?

O to trzeba pytać organizatorów marszu: skąd wzięli się tacy uczestnicy marszu?

Ale uczestnicy też nie mają wiele wspólnego z organizatorami.

Ale jeśli ktoś organizuje jakąś imprezę, czy to marsz czy inną formę protestu, to zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, bierze odpowiedzialność za prawidłowy przebieg tej organizacji.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gras-premier-spotkal-sie-wieczorem-z-szefem-msw-nie-widzi-po,nId,1057382?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox