To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać. A wy macie za co przepraszać Polaków - napisał szef polskiej dyplomacji na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Reklama

@krzysztofbosak @robertzielinski To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać. A wy macie za co przepraszać Polaków.

Radosław Sikorski (@sikorskiradek) November 13, 2013

Dyskusja zaczęła się od wyznania Krzysztofa Bosaka: Zgoda, że Marsz Niepodległości nie był jeszcze doskonały. Ale był lepszy niż rok temu. A Polska z Marszem jest lepsza, niż gdy go nie było.

Na to odpowiedział mu dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Robert Zieliński: Zyskiem jest to, że świat zna obrazki z palących się ambasad na najdzikszym wschodzie oraz z Polski? Powinieneś za to płacić.

Bosak stwierdził także, że świat ma w poważaniu nasze marsze i interesuje się tym tyle samo, co my utarczkami na innych peryferiach, co także zdenerwowało Radosława Sikorskiego.

Na reakcję innych Internautów nie trzeba było długo czekać.

Polacy nie oczekują przeprosin. Oczekują od państwa wsadzenia rozbójników za kratki, jak przekonywał Bogdan Klich. Arkadiusz Mularczyk z kolei apelował: Proszę nie obrażać naszej dyplomacji. W UE liczą się z nami. Mamy kandydatów i na Szefa NATO i KE!

Część internautów chce też wiedzieć, czy Polska zostanie przeproszona za dzisiejszy atak na polską ambasadę w Rosji. - Czy to jest tak, ze my mamy przepraszać, a Rosjanie nas lać? - pytają.