Macierewicz w zarządzie PiS to największy prezent dla Platformy Obywatelskiej - nie ma wątpliwości Robert Biedroń z Twojego Ruchu. - Straszenie PiS-em i Macierewiczem jest na rękę PO - przekonywał poseł w TVP Info.

Reklama

Z parlamentarzystą partii Janusz Palikota zgodził się lider Solidarnej Polski. - Macierewicz jest prezentem dla PO i myślę, że ona się z tego cieszy. To, co robi pan Macierewicz pomaga Platformie - uważa Zbigniew Ziobro.

Robert Biedroń zwrócił uwagę na fakt, który jego zdaniem może zaszkodzić PiS-owi w notowaniach. - Trzeba pamiętać, że za Macierewiczem stoi smoleński sufit. Ta sekta licząca może 20 proc. tych, którzy wierzą w teorię o zamachu ograniczy PiS. To jest strzał w stopę, tego sufitu nie da się przebić i Macierewicz obciąży swoją partię. Gdybym ja był Kaczyńskim, to schowałbym go jak najgłębiej - przyznał poseł Twojego Ruchu.

Newspix / MARCIN KALINSKI

Oczywiście sprawę smoleńską trzeba wyjaśnić, ale wtedy, kiedy obejmie się władzę. Popatrzmy, kiedy rosły sondaże PO - po trotylu najbardziej, po wystąpieniach o wojnie z Rosją. Jeżeli chcecie skutecznie nastraszyć Polaków i przegrać walkę o władzę, to więcej Antoniego Macierewicza - dodał Zbigniew Ziobro.