W październiku wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych, poseł Artur Dębski ogłosił, że tworzy zespół do zbadania działań Antoniego Macierewicza przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Poseł zarzucał Antoniemu Macierewiczowi popełnienie przestępstwa podczas procesu weryfikacyjnego oficerów WSI.

Reklama

Do pracy w zespole zgłosili się jednak masowo posłowie PiS i w ten sposób na pierwszym posiedzeniu do jego władz wybrali swoich kolegów: Bartosza Kownackiego, Marka Suskiego i Stanisława Piętę.

Marek Suski uważa, że wszystko jest w porządku, bo każdy parlamentarzysta ma prawo pracować w każdym zespole parlamentarnym.

Przy okazji poseł Suski przypomniał, że kiedyś posłowie PO przejęli jego inicjatywę zespołu przyjaciół zwierząt. Proszę zapytać Platformę czy kabaretem nie jest to, że przewodniczącą tamtego zespołu była Joanna Mucha, a później Paweł Suski, większość decyduje o tym, nad czym się pracuje i kto jest przewodniczącym - mówił poseł PiS.

Poseł Suski zapewnił, że PiS nie zmienia zespołu w jego odwrotność gdyż celem jest dobro Polski. Będziemy badać to, czy było łamane prawo, nie zmieniliśmy regulaminu, będziemy obradować nad tym, do czego zespół został powołany - stwierdził polityk.

Posłowie PiS pozostawili w prezydium zespołu miejsce dla reprezentanta innego klubu. Poseł Twojego Ruchu, Wincenty Elsner, wobec liczebnej przewagi kolegów Antoniego Macierewicza odmówił.

Pomysłodawca zespołu Artur Dębski z Twojego Ruchu nie krył oburzenia zachowaniem posłów głównej partii opozycyjnej. Pięćdziesięciu siedmiu oszołomów z PiS-u, także członków zespołu Macierewicza do spraw brzozy, już dziś jestem pewien, że zamiast mózgu mają brzozę mózgową, jest obecnych teraz na posiedzeniu zespołu - grzmiał Artur Dębski. W jego ocenie, posłowie PiS wiedzą, że - jak stwierdził - Antoni Macierewicz "działał na rzecz obcego wywiadu".

Dębski jest przekonany, że posłami PiS kierował jedynie strach. Oni zdają sobie sprawę z tego, że muszą grać na czas, bo sprawa musi się przedawnić - mówił. Zdaniem posła Twojego Ruchu, Antoni Macierewicz zasłania się immunitetem.

Poseł Artur Dębski zapowiada, że członkowie Twojego Ruchu nie będą w tym zespole pracować. Proszę sobie wyobrazić prace w sprawie zbadania zbrodni Macierewicza pod przewodnictwem PiS-owskiego prezydium, torpedowaliby wszystkie prace - dodał.

Ostatecznie Posłowie Twojego Ruchu opuścili posiedzenie.