Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Rijadzie. Spotkał się z Salmanem ibn Abd al-Azizem as-Saudem i wziął udział w forum gospodarczym.

Reklama

Bronisław Komorowski mówił o konieczności bliżej współpracy gospodarczej i możliwościach inwestowania w Polsce.
Relacjonując spotkanie z następcą tronu, powiedział, że było wiele wspólnych tematów. Przywódcy podpisali między innymi umowę o współpracy w obszarze obronności.

W czasie forum gospodarczego Bronisław Komorowski zachęcał inwestorów z Arabii Saudyjskiej, by bliżej zainteresowali się Warszawską Giełdą Papierów wartościowych. Przypomniał przy tym, że to największy parkiet w tej części Europy.

Prezydent mówił też, o tym, że studenci z Arabii Saudyjskiej coraz częściej jako miejsce nauki wybierają Polskę. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nasze uczelnie medyczne. Według prezydenta, warto zabiegać o wsparcie niektórych kierunków, najchętniej wybieranych przez tamtejszych studentów, przez stronę saudyjską.

Bronisław Komorowski zaprosił też następcę tronu Arabii Saudyjskiej do złożenia wizyty w Polsce. Rijad to pierwszy punkt podróży prezydenta do państw Zatoki Perskiej. w poniedziałek udaje się do Kataru.