Palikot dodał, że powołanie komisji śledczej wstępnie i bez konsultacji poparli szefowie klubów PO i PSL - Rafał Grupiński i Jan Bury.

Reklama

Monika Olejnik pytała m.in. lidera Twojego Ruchu o to, dlaczego do tłumaczenia raportu o likwidacji WSI wybrano osobę spoza służb.

Na to nie ma dobrej odpowiedzi. Jedyna, która się nasuwa, która nie jest dostatecznie potwierdzona, jest taka, że coś wiąże Macierewicza i rosyjskie służby specjalne - stwierdził Janusz Palikot.

Polityk przypomniał, że kiedy Antoni Macierewicz dowiedział się o katastrofie w Smoleńsku, to natychmiast wyjechał z Rosji, zamiast pojechać na miejsce tragedii.

Facet, który zatruwa polskie życie oskarżeniami wobec prezydenta i premiera, w popłochu uciekał ze Smoleńska. Jaki portret psychologiczny się za tym kryje? Co trzeba mieć w sercu, żeby tak się bać, żeby uciekać, a nie zobaczyć zwłoki najbliższych osób?

Palikot oskarżył Macierewicza na radiowej antenie, że szkodzi polskim elitom i rozbija państwo od środka.

Bijemy na alarm, bo wreszcie trafiliśmy na jakiś trop, który tłumaczy szkodliwą działalność Macierewicza przez całe lata - dodał lider Twojego Ruchu.