Jarosław Gowin powiedział, że Polska Razem nie chce tworzyć z nim wspólnej listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego, gdyż zależy jej na zmniejszeniu bezrobocia i skróceniu kolejek do lekarzy.

Reklama

Polska Razem może rządzić po wyborach parlamentarnych tak z Platformą Obywatelską, jak i Prawem i Sprawiedliwością- powiedział Jarosław Gowin.

Partie te muszą jednak popierać rozwiązania zmierzające do zmniejszenia biurokracji i ułatwienia działalności gospodarczej.

Gość Jedynki uważa, że premier Donald Tusk powinien zdecydowanie rozmawiać z brytyjskim premierem Davidem Cameronem na temat jego wypowiedzi o polskich imigrantach.

Rząd powinien też jednak podjąć działania na rzecz powrotu Polaków z Wielkiej Brytanii.

Jarosław Gowin ujawnił, że od wielu miesięcy rozmawia z byłym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, Adamem Bielanem. Nie ma jednak jeszcze decyzji, czy wystartuje on do Parlamentu Europejskiego z list Polski Razem. Gowin rozmawia też z Janem Rokitą, który jednak nie zamierza na razie wracać do polityki.

Alkomaty w samochodach? Bez sensu

Reklama

Jarosław Gowin krytykuje pomysł przymusowego wprowadzenia alkomatów dla kierowców. Pozytywnie ocenia jednak pozostałe pomysły rządu, mające zmniejszyć liczbę pijanych za kierownicą.

Lider Polski Razem powiedział w Jedynce, że pomysł wprowadzenia alkomatów jest bezsensowny i oznaczałby nałożenie nowego podatku, wynoszącego łącznie 250 milionów złotych.

Zdaniem Gowina, trzeba zmniejszyć liczbę wyroków sądowych w zawieszeniu, których mamy najwięcej w Europie.

Sądy powinny wymierzać więcej kar wolnościowych, głównie grzywien i prac społecznych - uważa lider Polski Razem.

Gdyby kierowca wiedział, że jeśli zostanie zatrzymany w stanie nietrzeźwym, to będzie musiał zamiatać ulice, pewnie by się zastanowił - powiedział Jarosław Gowin.

Przypomniał, że będąc ministrem sprawiedliwości, zaproponował zmiany w kodeksie karnym, mające zmniejszyć liczbę wyroków w zawieszeniu.