W przygotowywanym już pozwie, F. zarzuca Sikorskiemu pomówienie oraz bezprawne zwolnienie. Przebywająca w areszcie urzędniczka twierdzi, że została zwolniona z pracy niesłusznie i rozpoczęła głodówkę.

Reklama

Monika F. to narzeczona Janusza J. człowieka zamieszanego w infoaferę, byłego wiceszefa potężnej firmy informatycznej. Kobieta została aresztowana pod zarzutem ujawnienia oferentowi wartości zamówienia przetargu.

Minister zarzucił mojej narzeczonej, że przyjęła korzyść majątkową. To jest nieprawda i prokurator nie postawił Monice takich zarzutów - powiedział "Faktowi" Janusz J., jeden z bohaterów infoafery. Narzeczony Moniki F. argumentuje też, że F. została zwolniona jeszcze przed tym jak została aresztowana. - Przecież wyrok prawomocny w sprawie pracownika jeszcze nie zapadł - argumentuje J.

Pismo o rozwiązaniu stosunku pracy zostało wręczone pracownikowi w dniu 22 listopada 2013 r., czyli po zastosowaniu wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i po powzięciu informacji przez MSZ o zastosowaniu tego środka i o postawieniu pracownikowi zarzutów popełnienia przestępstwa - poinformowano "Fakt" w MSZ.