W liście przesłanym IAR Kaczyński pisze, że ostatnie tygodnie przyniosły szereg wypowiedzi, które wielu mogło odebrać jako brak właściwego docenienia ze strony różnych partii politycznych wkładu wnoszonego przez Polaków w gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Reklama

Prezes PiS zapewnia, że nie akceptuje tego typu poglądów i przypomina, że dał temu bezpośredni i stanowczy wyraz w rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii. Deklaruje też, że jego partia będzie zawsze odważnie i konsekwentnie bronić praw Polaków mieszkających za granicą niezależnie od kraju, w którym się osiedlili.

Jarosław Kaczyński apeluje do polskich emigrantów, żeby aktywnie korzystali w czasie pobytu na obczyźnie z przysługujących im praw obywatelskich. Zachęcam Was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą - zaznacza prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przekonuje, że do ponownego wprowadzenia Polski na drogę dynamicznego wzrostu i przywrócenia dynamiki narodowej, także w obszarze demografii, potrzeba powrotu Polaków z emigracji.

Dodaje, że PiS w połowie lutego ogłosi program, w którym przedstawi taki model gospodarczy, którego istotą będzie otwarcie polskich szans na zakładanie własnych firm, na uczciwą konkurencję bez nieformalnych blokad wejścia na rynek, na zatrudnienie w nowoczesnym przemyśle, na realizację ambitnych projektów przez młode pokolenia. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumowuje, że wszystkie te oferty są kierowane także do Polaków z zagranicy. Zachęca ich też do śledzenia programu PiS i wspólnej debaty.