Politycy PiS-u podkreślają, że ktoś w końcu polską wsią musi się zająć, przedstawiciele innych partii traktują to jako element kampanii wyborczej.

Reklama

Dla Adama Hofmana z Prawa i Sprawiedliwości jest rzeczą oczywistą, że Jarosław Kaczyński powinien oddać hołd przywódcy ludowców i premierowi Polski. PiS zostało jedyną partią, która zajmuje się sprawami polskiej wsi - powiedział Hofman.

Polskie Stronnictwo Ludowe zajmuje się radami nadzorczymi, spółkami skarbu państwa, Elewarrami i tak dalej, porzuciło polskich rolników. Zostaliśmy sami i będziemy się z tego zadania wywiązywać - oświadczył poseł Hofman.

Wojciech Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej w postawie PiS-u dopatruje się jedynie cynizmu. PiS nie ma żadnych pomysłów ani konkretów - powiedział eurodeputowany. Robi to tylko i wyłącznie na pokaz, a jak przychodzi co do czego, to PiS głosuje zupełnie inaczej, niż interes polskiego rolnika.

Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej uważa, że im bliżej wyborów do Parlamentu, Europejskiego, tym więcej będzie tego typu gestów ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Już tak było, że on z jednej strony deklarował antykomunizm, a z drugiej strony chwalił Edwarda Gierka, bo chciał pozyskać elektorat SLD - przypomniała posłanka. Nie jest to dla mnie zaskakujący gest. Będziemy mieli z takimi gestami do czynienia, spodziewam się, że i pod adresem Samoobrony coś tam powie w jakimś momencie - uważa Julia Pitera.

Uroczystości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęły się w Wierzchosławicach pod Tarnowem o 11-tej.