Taką zapowiedź złożył Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu podczas konferencji w Sejmie. Wyjaśnił przy tym, że Ewa Wójciak startować będzie z Łodzi, bo w Poznaniu jedynką jest Marek Siwiec. - A poza tym Łódź lubi kobiety - podkreślił Janusz Palikot.

Reklama

- Jeżeli nasz kraj w krótkim czasie może zbudować sobie wizerunek kraju innowacyjnego, kraju zdolnego do wysokich technologii, kraju, za którego produkty warto zapłacić więcej, to tym narzędziem zmiany jest polska kultura - przekonywał także lider Twojego Ruchu.

Palikot podkreślił, że Łódź obok Lublina i Bydgoszczy będzie miastem, skąd Europa Plus Twój Ruch zdobędzie mandaty europosłów.

Wójciak to aktorka i wieloletnia dyrektor poznańskiego Teatru Ósmego Dnia. Ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą wpisu na Facebooku.

Po tym, jak ogłoszono wybór nowego papieża, napisała No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży. Została za to ukarana naganą przez prezydenta Poznania. Tłumaczyła przy tym, że była to wypowiedź prywatna i w żadnym stopniu nie jest odpowiedzialna za jej upublicznienie.

Z list koalicji Europa Plus Twój Ruch startować mają także m.in. Ryszard Kalisz (Warszawa) i Kazimierz Kutz (Śląsk). Wiadomo także, że na czele sztabu wyborczego stanie Janusz Palikot, a honorowym przewodniczącym komitetu wyborczego będzie Aleksander Kwaśniewski.