Jestem po lekturze książki pani Małgorzaty Tusk. Zdumiało mnie, że żona zdeklarowanego liberała, powiedziała jasno i wyraźnie, że opowiada się za tradycyjnym modelem rodziny. To moim zdaniem odpowiedzialność za dzieci, dom. Proszę ją o wsparcie. Żeby przede wszystkim porozmawiała ze swoim mężem, aby jednak spowodować przegląd tych wszystkich programów nauczania i aby nie bagatelizował problemu - powiedziała w TVP Info Beata Kempa.

Reklama

Zdecydowała się napisać list, bo wcześniejsze pismo do premiera zostało bez odpowiedzi. Szkoda, że bagatelizuje ten problem. Można powiedzieć, że dołączył do genderystów. Filmy genderowe są kupowane za pieniądze podatników do Kancelarii premiera i te filmy, pewnie mają oglądać urzędnicy, którzy mają się zajmować innymi sprawami - stwierdziła.

Dlaczego w ogóle zdecydowała się na walkę z tą ideologią? Jej zdaniem, ideologia gender ma zniszczyć polskie społeczeństwo. Tutaj idzie o to, aby w taki sposób zaburzyć nasze społeczeństwo; podważyć jego tożsamość, a przede wszystkim uderzyć w polską rodzinę. Czyli wpaść w drugi stereotyp, że można tolerować takie zachowanie, które nie jest normą. Na to nie ma zgody - podsumowała.

O komentarz do listu Beaty Kempy TVP Info poprosiła rzeczniczkę rządu Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Rozumiem, że gdyby pani Małgorzata Tusk miała wątpliwości, to tak jak w każdej, normalnej, rodzinie ludzie o tym rozmawiają. Ale nie sadzę, żeby pani Małgorzata Tusk miała takie fobie na temat gender i tak myliła te pojęcia. Bo przecież doskonale wie, że co innego jest płeć biologiczna, a co innego jest określenie płci kulturowej. Dlatego nie sądzę, żeby tutaj były potrzebne rozmowy w rodzinie - oceniła rzeczniczka.

Podejrzewam, że wszyscy od państwa dowiadują się, że pani Kempa napisała taki list. Jeżeli chce się otrzymać odpowiedź od kogoś na list, to najpierw się na nią czeka. A nie ogłasza w mediach. Więc to jest także stawianie pani Małgorzaty przed faktem dokonanym. Ogłaszamy, ze napisaliśmy list, nie czekamy na odpowiedź. Powinno się jednak takich zasad dobrego wychowania przestrzegać i poczekać na odpowiedź - dodała w TVP Info Kidawa-Błońska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jej Perfekcyjność: Wszyscy mamy gender >>>