Gosiewska skomentowała m.in. wypowiedź dr Macieja Laska który w czwartkowym programie "Kropka nad i" stwierdził, że żadna specjalna ustawa nie jest potrzebna do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Reklama

Powinien być niezależnym ekspertem, a wszedł w rolę polityka i krytykuje innych, co jest niedopuszczalne - oceniła Beata Gosiewska w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

To człowiek zupełnie niewiarygodny, opłacany przez premiera, odpowiedzialnego za organizację tej wizyty i śmierć naszych bliskich - dodała senator PiS.

Gosiewska ostro skrytykowała rząd Donalda Tuska.

Jestem przekonana, że przez cztery lata mogliśmy szybko i uczciwie wyjaśnić przyczyny tej katastrofy. Badania niezależnych ekspertów wskazują, że na pokładzie samolotu doszło do wybuchu bądź wybuchów - stwierdziła Gosiewska.

Dostało się także wojskowej prokuraturze, która opierając się na opinii biegłych wykluczyła, by na pokładzie tupolewa miała miejsce eksplozja.

Przez cztery lata słyszeliśmy wiele różnych kłamstw, półprawd i zupełnej nieprawdy. Wiele krętactw prokuratury spowodowało, że straciliśmy do niej zaufanie - powiedziała Gosiewska