Reklama
Reklama
Reklama

Zespół Macieja Laska opublikował NOWE ZDJĘCIA ze Smoleńska

7 kwietnia 2015, 10:27
 Szczątki przedziału technicznego. Luk awioniki mieszczący się pod kabiną pilotów
Szczątki przedziału technicznego. Luk awioniki mieszczący się pod kabiną pilotów / faktysmolensk.gov.pl
Zespół kierowany przez Macieja Laska zamieścił w internecie nowe zdjęcia ze Smoleńska. Widać na nich fragmenty, które pozostały z kokpitu tupolewa. "Kabina pilotów była pierwszą częścią kadłuba samolotu, która uderzyła w ziemię. Dlatego przyjęła na siebie największą część energii zderzenia i uległa praktycznie całkowitej dezintegracji" - czytamy na stronie faktysmolensk.gov.pl. Wszystkie zdjęcia z miejsca wypadku zostały wykonane przez specjalistów KBWLLP.
Reklama
Reklama
Tematy:
Smoleńsk katastrofa smoleńska zdjęcia ze Smoleńska Lech Kaczyński Maciej Lasek tu polew
Reklama

Komentarze (288)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • jahortus
  2015-08-10 16:33
  tekst normalnych zdrajcow - wewnetrznych Moskali.
  0
  zgłoś
 • waldemar K....
  2015-04-28 23:13
  LASEK= ruski pacho,l(plus kopaczka
  0
  zgłoś
 • @gosc - Ustalenie POdkomisji Jest Takie
  2015-04-25 20:36
  PO 10-ciu latach odczytaja ze stewardesy
  usiadly na drazkach sterowniczych
  co spowodowalo wytrysk plynu hamulcowego i dlatego
  samolot nie wyhamowal przed brzoza
  i ta brzoza spowodowala uszkodzenie sterow i wysypanie w kabinie serow
  A jak wiadomo sery maja duza wlasnosc do szyb przylepnosci
  co spowodowalo obnizenie widzialnosci
  i dlatego zginelo tyle gosci
  0
  zgłoś
 • gość
  2015-04-12 21:14
  Po 10-ciu latach "odczytają" że to stewardesy siedziały za sterami.
  0
  zgłoś
 • PO to nakrecanie strachu i zagrozenie demokracji
  2015-04-08 17:48
  Wszystko to jest gra na dezinformacje zdesperowanego obozu POPSL, ktory wraz z ich przystawkami a la Palikot rzadzi przez 8 lat a wyniki tych rzadow to coraz slabsze Polskie panstwo. Niebywale cyniczne i niebezpieczne dla demokracji sa dzialania obecnie rzadzacego POPSL.
  0
  zgłoś
 • Polsko jezyczny dziennikarz sledczy
  2015-04-08 14:50
  15 04 2015 odczytano jeszcze dokladnie czarne skrzynki nawet te zagubiona wszyscy pasazerowie byli w kabinie tupolewa gen blasik dusil pilota a prezydent krzyczal ladoj
  0
  zgłoś
 • polskojezyczny specjalista
  2015-04-08 14:45
  a nie znalezli czasem tej zaginionej czarnej skrzynki bo w oceanach znajdoja w bagnie ni ma szans
  0
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-04-07 15:30
  Wg RMF FM, wcześniejsze badania nagrań oparte były na jednakowych kopiach zapisu przechowanego w Moskwie rejestratora MARS. Wg reporterów radia, kopie te zostały wykonane w niewłaściwy sposób - zarówno przez ekspertów z Instytutu Sehna, jak i przez tych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i dlatego, tym razem, biegli z prokuratury wojskowej wykorzystali własną kopię zapisu, zarejestrowaną podczas specjalnej, dodatkowej wizyty w Moskwie w lutym 2014 a więc po prawie 4 latach, skąd pewność, że "oryginały" przechowywane w Moskwie nie zostały zmanipulowane, skąd pewność, że ta ostatnia kopia została wykonana właściwie, gdy wszystko jest wykonywane jedynie za "zgodą" i pod "nadzorem i presją ruskiego "kamitieta?!!

  Co na to prokuratura? Na razie oznajmiła lakonicznie, że zapoznaje się z opublikowanymi zapisami z Tupolewa.

  Jeżeli tak to w jakim celu, w sam raz teraz, tuż przed wyborami, dopuszczono do tego "spreparowanego", zmanipulowanego, nieautoryzowanego przez NPW, kontrolowanego wycieku?

  Czy po to aby okłamać Polaków ?!!!

  Wg relacji, RMF FM, podanej na podstawie tego "kontrolowanego, zmanipulowanego, przecieku", którego nie autoryzowała NPW, (oznajmiwszy lakonicznie, że zapoznaje się z opublikowanymi zapisami z Tupolewa)w kokpicie aż do chwili katastrofy przebywał Dowódca Sił Powietrznych, który nie reagował na wezwania do zajęcia miejsca. „Faktem jest, że my musimy to robić, do skutku” – miał mówić do załogi w czasie prób lądowania. „Zmieścisz się śmiało” – mówił do pilota na wysokości 300 metrów. Wg relacji RMF FM, pilotom wielokrotnie przeszkadzano w czasie lotu, a przez ostatnie 20 minut lotu wielokrotnie dochodziło do prób uciszania osób przebywających w kokpicie. Jest też mowa o piciu piwa na pokładzie samolotu.

  Jak jasno widać, ten spreparowany, zmanipulowany, nieautoryzowany, kontrolowany przeciek, przed wyborami, trzymająca władzę klika POWSI-PSL, opublikowała po to, aby kolejny raz powrócić do narzuconej nam putinowskiej narracji, (którą zaraz po katastrofie, w 2010 r. zaaprobował i bezwarunkowo przyjął Donald Tusk, który obawiając się gniewu Putina, zdecydował się wybrać współpracę z premierem Putinem a nie z prezydentem Miedwiediewem, przekreślając, zaprzepaszczajac nawet to co wcześniej wynegocjował ze stroną rosyjską płk Edmund Klich, mimo tego, że ówczesny prezydent Federacji Rosyjskiej Miedwiediew, rywalizujący z Putinem, o poparcie Rosjan, od początku proponował Polsce wspólne porozumienie rządów obydwu państw, i wspólne badanie przyczyn katastrofy a nawet wspólne śledztwo, na zasadach równorzędności i wzajemnego poszanowania stron w oparciu o wspólne porozumienie międzypaństwowe) aby powrócić do tej pierwszej rosyjskiej wersji o naciskach na pilotów i pijanym generale Błasiku.


  Takie kłamstwa, manipulacje, wzorowane na putinowskich, to postępowanie skrajnie podłe; to jest kolejna wrzutka strony rządowej, kolejny, celowo spreparowany, przed wyborami, przeciek tylko po to aby celowo nakręcić emocje Polaków, co służy jedynie trzymającej w Polsce władzę, klice POWSI-PSL wspieranej przez postkomunę, i obce, wrogie państwowości polskiej ośrodki ideologii i propagandy, oraz propagandzie putinowskiej.


  Te informacje opublikowane przez RMF-FM, ten spreparowany przeciek, współgrają z opublikowanym wcześniej w TVN24 wywiadem gen. Czempińskiego i razem stanowią integralną część programu negatywnej walki wyborczej realizowanego przez trzymajacą w Polsce władzę, klikę POWSI-PSL.

  W w/w wywiadzie, gen. Czempiński powiedział prawdę, że "Po 10 kwietnia narracja została nam narzucona przez Rosjan. To oni narzucili nam sposób badania tego wypadku" , nadto, generał słusznie stwierdził; " jednak gdyby kierownik lotów na lotnisku powiedział, że lotnisko jest nieczynne, to pilot nie miałby wyjścia (..)"

  - to wszystko prawda z tym, że generał zapomniał lub celowo, z rozmysłem nie powiedział, że przecież nikt nie spętał naszego rządu ani premiera Donalda Tuska i nie musieli się oni godzić na narrację narzucaną nam przez Putina wówczas premiera, zwłaszcza, że ówczesny prezydent Federacji Rosyjskiej Miedwiediew, rywalizujący z Putinem, o poparcie Rosjan, od początku proponował Polsce wspólne porozumienie rządów obydwu państw, i wspólne badanie przyczyn katastrofy a nawet wspólne śledztwo, na zasadach równorzędności i wzajemnego poszanowania stron w oparciu o wspólne porozumienie międzypaństwowe.

  To Donald Tusk, obawiając się gniewu Putina, zdecydował się wybrać współpracę z premierem Putinem a nie
  z prezydentem Miedwiediewem a zatem to Donald Tusk przystał bezwarunkowo na narrację, na rozwiązanie proponowane przez Putina przekreślając, zaprzepaszczajac nawet to co wcześniej wynegocjował ze stroną rosyjską Edmund Klich, pułkownik rez. pilot Wojska Polskiego, ówczesny szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL).

  To Donald Tusk, osobiście, jednoosobowo, ze strachu przed gniewem Putina wybrał jego narrację i propozycję na którą bezwarunkowo się zgodził, odrzucając dużo korzystniejszą dla Polski, propozycję bardziej przyjaznego, wykształconego
  i cywilizowanego, prezydenta Miedwiediewa !


  W dalszej części swojego wywiadu pan generał plecie jakby był "po spożyciu" ...!!!

  Bo co ma znaczyć jego stwierdzenie "Zasadnicza wina za katastrofę smoleńską leży po stronie polskiej, jednak gdyby kierownik lotów na lotnisku powiedział, że lotnisko jest nieczynne, to pilot nie miałby wyjścia, chociaż i tak końcową decyzję i tak podejmuje pilot"?

  Rozumiem, że stwierdzając : "Zasadnicza wina za katastrofę smoleńską leży po stronie polskiej (..)" generał nie wiem z jakich powodów (może liczy na fuchę doradcy premiera czy prezydenta) ale celowo i z rozmysłem, swoim nazwiskiem, legitymizuje raport sowieckiej generał Anodiny i raport komisji Millera, z czym się nie zgadzam i co mnie oburza.

  Przyjmuję z aprobatą i zadowoleniem stwierdzenie pana generała "jednak gdyby kierownik lotów na lotnisku powiedział, że lotnisko jest nieczynne, to pilot nie miałby wyjścia (..)".

  Ale Dalibóg nie rozumiem po co generał stwierdził dalej "chociaż i tak końcową decyzję i tak podejmuje pilot" - czy generał Czempiński ma polskich pilotów za wariatów i uważa, że choćby nawet rzeczone lotnisko (które niektórzy zowią kartofliskiem) było ogłoszone za zamkniete to i tak, nawet wiedząc o tym i wbrew temu, polscy piloci mogliby "na siłę" lądować ?!! przecież to absurd ! to bezczelność i obraza polskich pilotów!

  Co innego gdy jakieś androny plecie zwykły człek, ignorant, ale pan generał, osoba publiczna, powinien ważyć słowa.
  Mnie nie obchodzi w co wierzy a w co nie wierzy pan generał. Sprawy mojej wiary lub niewiary w cokolwiek, to moje sprawy, to sprawy mojej oceny, na podstawie mojej wiedzy, mojego doświadczenia, mojego rozumu i mojego sumienia.

  Uważam, ze na obecnym etapie tak polskiego badania przyczyn katastrofy jak i polskiego śledztwa brak podstaw do tak jednoznacznych ocen, stwierdzeń, jak pana generała !


  Odnośnie książki Jurgena Rotha na temat katastrofy smoleńskiej, w której wykorzystany został raport Federalnej Służby Wywiadowczej Niemiec (BND), z którego wynika, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych, pan generał Czempiński nie znając treści książki i źródeł zawartych w niej treści, stwierdzeń i opinii albo celowo manipulując, bez podania podstaw, bezpodstawnie, bezprawnie przedstawia jako pewnik, swoje własne, jednoznaczne, opinie i sugestie ... co uważam za niedopuszczalne..
  0
  zgłoś
 • konstytucjonalista
  2015-04-07 15:28
  To żaden zespól, nie mają żadnego oficjalnego, państwowego czy międzynarodowego statusu. To dobrana zgraja posłusznych, łasych na łatwą kasę a gotowych udowadniać choćby najbardziej oczywiste brednie jakie im podsunie klika z POWSI-PSL trzymająca władzę w Polsce.

  Ktoś kłamie; albo RMF-FM albo NPW a najprawdopodobniej i jedni, i drudzy.

  Pożyjemy zobaczymy.

  Tak czy inaczej przeciek spreparowano, zmanipulowano specjalnie, przed wyborami, w sam raz w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej i bez względu na to, co teraz będą pleść, z pewnością klika z POWSI-PSL, trzymająca władzę w Polsce, zorganizowała to wspólnie i w porozumieniu z podległymi sobie urzędami, organami, instytucjami i mediami, w z RMF-FM, wzorując się na działaniach Kremla.

  Prokurator Generalny Seremet, autoryzując swoim nazwiskiem i stanowiskiem, urzędem państwowym, takie brednie jakie sam wypowiada, jakie wygłaszają kremlowskie władze, organy państwowe, urzędy, instytucje i media oraz kremlowska, wroga państwowości polskiej propaganda, jakie opublikowało RMF-FM, popełnia zbrodnię, działa bezprawnie i na szkodę państwa polskiego.

  Seremet to se może obalać ...

  Lotnisko smoleńskie, w rozumieniu obowiązujących zasad, reguł, przepisów, norm i procedur międzynarodowych w lotnictwie powinno być zamknięte przez odnośne władze rosyjskie.. Wszyscy widzieli, że wieża kontrolerów, na tym lotnisku, przypomina prędzej, jakiś kurnik albo wychodek.

  Póki co, czarne skrzynki posiadają ruskie, wszystkie oryginalne kopie posiadają ruskie, nawet większość sporządzonych przez stronę polską oryginalnych kopii, ekspertyz etc. posiadają ruskie, oryginały wszystkich dowodów posiadają ruskie, wrak posiadają ruskie.

  Nawet komisja Millera i dotychczasowe ustalenia polskiego śledztwa ujawniły niepodważalnie, złą wolę ruskich, a to m.inn; manipulacje, kłamstwa, zatajenia, nieprofesjonalność, brak odpowiedniego oprzyrządowania eksperckiego odpowiadajacego normom międzynarodowym, niedokładność, lekceważenie procedur i nie tylko międzynarodowego ale
  i rosyjskiego prawa.

  Brak podstaw aby bezkrytycznie, dawać wiarę kopiom dokumentów, dowodów, przekazanym oprzez ruskich stronie polskiej.

  Strona polska nie dysponuje oryginałami dowodów ani nawet kopiami, które gwarantują autentyczność, brak manipulacji i identyczność z oryginałami.


  W związku z powyższym, na tym etapie badania przyczyn i śledztwa prowadzonych przez stronę polską brak jakichkolwiek podstaw do jednoznacznych, ostatecznych rozstrzygnięć czy wykluczania jakichkolwiek hipotez. Nie ma też żadnej możliwości skutecznego i prawomocnego, zgodnego z polskim i międzynarodowym prawem zakończenia badań przyczyn katastrofy smoleńskiej i polskiego śledztwa.  To co opublikowało radio RMF-FM nie ma nic wspólnego z jakimiś nowymi nagraniami. "Sensancji" publikowantch przez to radio nie autoryzowała NPW.

  To żadna bomba, to putinowski niewypał i złom, który "odpalono" na Kremlu zaraz po katastrofie, gdy jeszcze nie znaleziono wszystkich ofiar. To "putinowskie, wymysły, manipulacje, kłamstwa i insynuacje" wykorzystane przez sowiecką generał Anodinę.

  To kłamstwa, to narracja na którą zgodził się bezwarunkowo, ze strachu przed gniewem Putina, Donald Tusk, zaraz po katastrofie, w 2010 roku.

  Stenogramy opublikowane przez RMF, właśnie teraz, przed wyborami, w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej: to nie przypadek, to spreparowany, zmanipulowany, przez trzymajacą w Polsce władzę, klikę POWSI-PSL, przeciek kontrolowany.

  To jest wstrząsające, że 5 lat po katastrofie smoleńskiej powtarzane są tezy sowieckiej gen. Anodiny. Przede wszystkim, to nie jest oryginał. To są kopie. Oryginały są zamknięte, w sejfie w Moskwie. Trzeba dziś zadać pytanie czy ci, którzy pisali i mówili, że w stenogramach znajdują się zapisy: „Tak lądują debeściaki”, co okazało się wierutną bzdurą - czy wszyscy ci przeprosili za to? Nie! do dzisiaj nikt z nich nie przeprosił.

  - To strona rządowa, gra katastrofą smoleńską i celowo podgrzewa emocje. To nie przypadek, że przed 5 rocznicą jest taki kontrolowany wyciek do mediów. Pytanie jak zareaguje Prokurator Generalny Seremet ?

  Dziennikarz RMF Konrad Piasecki był zdania, że informacje opublikowane przez RMF to wynik prac biegłych, prokuratury, ale po lekturze tych stenogramów, widać, że NPW i trzymajaca władzę, klika POWSI-PSL, usiłują nam wmówić, jakoby "w kokpicie panował przepotworny bałagan, za plecami stał gen. Błasik", że jakoby "padały sugestie by próbowano lądować mimo fatalnych warunków".

  To nie jest wynik ekspertyzy najnowszej kopii, sporzadzonej przez biegłych, to plagiat, kalka, tez sowieckiej generał Anodiny. Wówczas, wtedy gdy Donald Tusk powinien zareagować, wolał jeździć na nartach w Dolomitach.

  Mineło 5 lat po katastrofie, a gdzie są oryginały czarnych skrzynek, nagrań, dowodów, gdzie jest wrak ?

  Nagle, po 5 latach, okazuje się, że odczytano 30 proc. więcej z nagrań? W sam raz teraz, przed wyborami ?

  Byłoby lepiej i jaśniej, gdybyśmy mieli od 5 lat, międzynarodowe śledztwo, a nasi eksperci mieli dostęp do oryginałów.

  Po 5 latach okazuje się, że co innego jest niż było? Właśnie teraz mamy kontrolowany wyciek?

  Za rok okaże się, że jest inny stenogram.

  Polacy oczekują międzynarodowego śledztwa i aby wszystkie oryginały dowodów i cały wrak były w Polsce.
  0
  zgłoś
 • Irek
  2015-04-07 15:26
  GłuPOle tuskowe sieją głuPOty i ludzi mają za buraków.
  0
  zgłoś
 • Ekspert propagandy
  2015-04-07 12:12
  Proponuję powtórzyć katastrofę na drugim tupolewie i jeszcze raz wyjaśnić wszystko od początku. Listę pasażerów oraz skład załogi samolotu powinien ustalić wspólnie Pis i PO. Miejsce katastrofy należy zmienić najlepiej na miejsce neutralne na przykład nad Pacyfikiem.
  0
  zgłoś
 • kaznodzieja
  2015-04-07 11:45
  dispetczer im powiedział idzicie nahooj dlaczego go nie posłuchali nam słuchac nie kazano
  0
  zgłoś
 • oko nakaukaz
  2015-04-07 11:40
  kleha oko wie najlepiej
  0
  zgłoś
 • Jack
  2015-04-07 10:47
  a gdzie jest krater w ziemi po tym uderzeniu?
  0
  zgłoś
 • z Kanady
  2015-02-03 18:32
  Dwa pytania: 1.dlaczego ciala ludzkie byly nagie?, 2. dlaczego wybijano szyby lomem we wraku? ad-1 Slyszalam, ze tylko podczas wybuchu na skutek ogromnego cisnienia ludzkie ciala sa nagie. ad 2-ad. - Slyszalam ze szyby samolotu sa tak skonstruowane, ze zachowuja pamiec.
  0
  zgłoś
 • Drzazga 101
  2014-04-26 10:52
  O Matko, mówiąc tak między nami kobietami w damskiej toalecie, ja też nie WIERZĘ, żeby brzoza mogła zniszczyć, czy odłamać skrzydło Tupolewa. Pamiętam, jak to parę lat temu nazad yankieski pilot, latajęcy nad Alpami, pionowym sterem ogonowym myśliwca przeciął LINĘ NOŚNĄ kolejki i ileś tam turystów straciło życie. Tak na oko, lina nośna to jest -naście razy mocniejsza od najgrubszej brzozy, uwzględniając dynamikę cięcia, że ten myśliwiec leciał nieco szybciej od lądującego Tupolewa. Ale w zamach też ni cuja nie uwierzę.
  Hej !-
  0
  zgłoś
 • polak patriota z 50 roku
  2014-04-02 21:31
  po tym co zrobil putin z krymem to już wierze we wszystko (nawet zamach)
  0
  zgłoś
 • precz z nwo
  2014-04-02 20:38
  I tak nigdy nie dowiemy sie prawdziwej prawdy.Co gorsza ludzie lekcewaza NWO/Nowy porzadek swiata uwazajac go za cos imaginarnego i "gdzies tam daleko" a byc moze ta katastrofa jednak ma drugie dno i czesciowo wyjasnia polityke UE...ktora Ukraine juz jako swoj "kasek" wart miliardy euro.
  0
  zgłoś
 • @elf
  2014-03-31 14:54
  POmatolski BUFONIE, NIEDOROBIONY IMBECYLU I CHAMIE - nie tobie oceniac tragedie POd Smolenskiem!

  Do ruskiej budy z toba - skundlona sobako.
  0
  zgłoś
 • ggg
  2014-02-15 20:19
  ~Elf2013-12-16 11:23 -widzisz pachołku,maciek ma rację archeol potwierdziło wybuch,tylko dziennik zdjął komentarze,przepraszaj siebie za głupotę,to nasza wina
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama