Według Michała Kamińskiego, Lech Kaczyński zasługuje na pomnik. - To jest prezydent, który zginął na służbie. Legalnie wybrany, prezydent, który z całą pewnością chciał dobrze dla Polski, miał dobre intencje. Był postacią kontrowersyjną, jak każdy polityk... - powiedział polityk w wywiadzie dla RMF FM.

Reklama

Były minister Lecha Kaczyńskiego, a dziś kandydat PO w wyborach do PE uważa, że dzisiejsza rocznica to coś, co powinno Polaków jednoczyć. - Jeżeli widzę trumnę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jeżeli widzę zdjęcia wraku - tego, w którym zginęło 96 osób - i te zdjęcia są podpisane: "Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość", to myślę, że to strasznie utrudnia jakiekolwiek jednoczenie Polaków - stwierdził Kamiński.

Nie mówiąc już o tym, że jest rzeczą dla mnie niesłychanie smutną, że trumnę i wrak, w którym zginęli ludzie różnych religii, przekonań, partii politycznych, podpisuje się hasłem "materiał wyborczy" - dodał oburzony.

PiS, i Jarosław Kaczyński osobiście ma oczywiste prawo do bólu. Mówiłem nawet, będąc w ostrym sporze z partią i Jarosławem Kaczyńskim, że możemy mu więcej wybaczać w tym względzie, bo poniósł straszną tragedię. Ale nie możemy wybaczyć nikomu używania wraku prezydenckiego samolotu jako gadżetu wyborczego. I jeszcze cynicznego mówienia Polakom: "tak, to są wybory, to jest kampania wyborcza, my tym wrakiem gramy, żeby zdobyć wasze głosy". To jest haniebne - powiedział Michał Kamiński.