Nie będę śpiewał na żywo. Robiłem to z serca, bo okazja była szczególna - rozpoczął konferencję premier Donald Tusk, tłumacząc się z odśpiewania w internecie piosenki "Hey Jude".

Reklama

Następnie zapowiedział film "10 lat świetlnych", który zainaugurował rządową kampanię promująca Polskę w Unii Europejskiej.

Dziś rozpoczynamy kampanię naszej obecności w UE. Dziś mija 10 lat. To było dobre 10 lat dla Polski - mówił premier.

Premier Donald Tusk mówił, że akcesja Polski była - z perspektywy czasu - dobrym wyborem. W tym czasie Polacy odrobili "kawał niełatwej historii". Choćby dlatego, że w tym czasie dwukrotnie wzrosło nasze PKB. Zdaniem szefa rządu, najlepiej o tym wydarzeniu świadczy ocena Polaków - 80 procent ankietowanych korzystnie ocenia członkostwo. To dużo bardziej wymowne od przemówień polityków - mówił Donald Tusk.

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, podkreśliła, że za każdym razem gdy ogląda zaprezentowany klip to "ma dreszcze". - To was nie rusza? - pytała rozczarowana reakcją mediów.

1. maja będzie można zwiedzić około 1500 obiektów zbudowanych z unijnych funduszy, na co dzień niedostępnych - zapowiedziała wicepremier Bieńkowska.