Z wnioskiem o komisję wystąpiło PiS. Grzegorz Schetyna mówił w radiowej Trójce, że komisje sejmowe powoływano zwykle wtedy, gdy państwo nie zadziałało prawidłowo. Jego zdaniem trzeba sprawdzić, czy w tym przypadku tak nie było. - Najpierw trzeba poznać kontekst umorzenia postępowań przez prokuraturę w sprawach, o których mówił wczoraj Kamiński - dodał Schetyna. Jego zdaniem, to co mówił wczoraj poseł PiS, robiło wrażenie.

Reklama

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych uważa, że akta z wtorkowego tajnego posiedzenia Sejmu powinny być odtajnione. Zdaniem posła to kwestia czasu. Jego zdaniem, inicjatywę w tej sprawie powinien wykazać Prokurator Generalny, skoro to prokuratura postawiła zarzuty Mariuszowi Kamińskiemu. Posłowi Schetynie zabrakło też stanowiska prokuratury na wczorajszym posiedzeniu. Między innymi dlatego część posłów Platformy nie głosowała za uchyleniem immunitetu politykowi Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi.

W opinii Schetyny po tym, jak PO przegrała głosowanie, trzeba wyciągnąć wnioski. Konsekwencje postępowania posłów Platformy będą tematem zarządu krajowego i posiedzenia klubu tej partii.