Daliśmy wam największą aferę w 7-leciu tego rządu a wy nic. Śpicie - zarzucił Joachimowi Brudzińskiemu w radiu RMF FM Konrad Piasecki.

Reklama

Rzeczywiście podziękuję tym dziennikarzom i tym mediom, które nie ulegają tutaj temu bardzo prostackiemu szantażowi, który wyraził Donald Tusk na swojej konferencji prasowej w poniedziałek - bronił się Brudziński. - Ci którzy będą się tą aferą zajmować, czy to opozycja, czy dziennikarze, to źli ludzie, którzy stają ramię w ramię z równie złymi ludźmi, którzy próbowali w Polsce dokonać zamachu stanu. Dzisiaj są przesłanki, że być może - ja tego nie przesądzam - ten zamach stanu próbował dokonać kelner, czy jak to określa Jarosław Gowin, jakiś inny frajer. Więc panie redaktorze...nie dajmy się zwariować - mówił.

Komisja śledcza w sprawie podsłuchów, Trybunał Stanu dla Marka Belki? Polityk PiS zapewnia, że wykorzystają wszystkie dostępne instrumenty konstytucyjne. - Jesteśmy gotowi zaakceptować też na stanowisku premiera rządu tymczasowego kandydata innych ugrupowań, ale nie powinien to być przedstawiciel żadnej z partii - deklaruje Brudziński.

Mam nadzieje, że wczorajsza rozmowa Tusk-Piechociński nie sprowadza się do tego, ile stanowisk otrzyma PSL za nieodwoływanie rządu. Dziś partie mają okazję dać świadectwo, czy są częścią sitwy - mówił pytany, czy PiS może poprzeć kandydaturę kogoś wysuniętego przez PSL. - Uważamy, że na pewno nie powinien być to przedstawiciel żadnej partii politycznej... - dodał.

Szanowni państwo, zwracam się do radiosłuchaczy - ducha nie gaście. Wszystkie działania zgodne z Konstytucją i obowiązującym prawem - Prawo i Sprawiedliwość wykorzysta. Czas Tuska, Tuska który uważa Polaków za stado baranów, które każde kłamstwo łykną - się kończy. Strategia Tuska: kłamać w 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 czyli kłamać, kłamać, kłamać, a strategia na czerwiec 2014 palić głupa - się wyczerpała. Dosyć polityki w wydaniu sitwy i tych popaprańców - zapowiadał polityk PiS w Kontrwywiadzie RMF FM.

Czytaj także: Nowe nagrania Belki i Sienkiewicza. Bez żadnych cięć. POSŁUCHAJ>>>

Czytaj więcej: Kto nagrał Marka Belkę i Bartłomieja Sienkiewicza? "Ustaliliśmy kilka adresów">>>