Mówił, że obecnie jednoczy się prawica, sugerując, że będą po wyborach tworzyli koalicję. Dodał, że Jarosław Kaczyński nie mówił nigdy nic złego o Januszu Korwin-Mikke, bo szykuje sobie w ten sposób koalicjanta, a - jak przekonywał Rozenek - skoro Kaczyński był w stanie współrządzić z Giertychem i Lepperem, to z całą pewnością będzie w stanie rządzić z Korwinem.

Reklama

Rozenek nie wykluczył, że będzie kandydatem Twojego Ruchu na prezydenta Warszawy. Pytany, czy może mieć poparcie także SLD, powiedział, że to trudna sytuacja, bo partia ta ogłosiła już swojego kandydata. Zastrzegł jednak, że w imię porozumienia jest gotów zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta stolicy.

Dodał, że być może jedna z partii przekona drugą do poparcia swojego kandydata lub wyłoniony zostanie ktoś trzeci, o kim do tej pory nie mówiono w kontekście startu w stolicy.

W Warszawie spotkają się dziś szefowie rad wojewódzkich SLD. Szef partii Leszek Miller ma poinformować na spotkaniu o dotychczasowych efektach rozmów z Twoim Ruchem.
Być może także dziś dojdzie do spotkania zespołów negocjacyjnych obu partii. Chcą one uzgodnić wspólny program i ustalić zasady, na których w jesiennych wyborach samorządowych wystartują jako koalicja.