Z przeprowadzonego pod koniec zeszłego tygodnia sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" wynika, że na PiS chce głosować 33 proc. badanych. To spadek o 3 pkt proc. Z kolei PO popiera 24 proc. ankietowanych - spadek o 1 pkt. proc.

Reklama

Na kolejnych miejscach uplasowały się: SLD - 11 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), PSL - 6 proc. (2 pkt. proc.) i Nowa Prawica Korwin-Mikkego - także 6 pkt. proc. (bez zmian).

Poza progiem wyborczym znalazły się z kolei: Polska Razem - 3 proc., Twój Ruch - 2 proc. i Solidarna Polska - 1 proc. Poparcie dla wszystkich tych partii nie zmieniło się.

Zdaniem proc. Kazimierza Kika na notowania może mieć wpływ sytuacja na Wchodzie. Największe wzrosty notują przy tym SLD i PSL, które ostrzegały, że wojna na sankcje z Rosją może uderzyć w polskich przedsiębiorców i rolników, pisze także "Rzeczpospolita".

- One w kontrze do PO i PiS zachęcały do ostrożności Polacy nie popierają działań Rosji, ale boją się strat. Chcieliby wymachiwać szabelką, ale nie chcą dostać po łapach - dodaje ekspert.

Reklama