PO ma przedstawić program wyborczy dla Warszawy i Mazowsza oraz nazwiska liderów list w wyborach do Rady Warszawy i sejmiku mazowieckiego. Ubiegająca się po raz trzeci o funkcję prezydenta stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma zaprezentować swój program wyborczy.

Reklama

W czwartek stołeczna Platforma zaprezentowała hasło, z jakim idzie do wyborów samorządowych - Wszyscy tworzymy Warszawę.

Wybory radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się 16 listopada. Druga tura - dwa tygodnie później.

Sasin powalczy z Gronkiewicz-Waltz

Warszawska konwencja samorządowa PiS. W gmachu Politechniki Warszawskiej Prawo i Sprawiedliwość przedstawi kandydatów na radnych Warszawy i do sejmiku mazowieckiego.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: PO ucieka PiS w wyborach samorządowych. SONDAŻ CBOS>>>

Reklama

Swój program zaprezentuje także kandydat PiS na prezydenta stolicy Jacek Sasin. Zapowiadał, że opowie o swojej koncepcji rządzenia miastem. Według niego, Warszawa potrzebuje inwestycji w infrastrukturę, ale także w kulturę, sprawy społeczne, zdrowie i to wszystko, co decyduje o jakości życia w wielkim mieście.

W konwencji weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Konwencja samorządowa lewicy

Koalicja wyborcza SLD-Lewica Razem zainauguruje kampanię samorządową. Konwencja wyborcza odbędzie się o godz. 12.00 w warszawskim teatrze Capitol. SLD-Lewica Razem zaprezentuje liderów kampanii, swoje hasło wyborcze a także program.

Na dalszym etapie kampanii planowane są konwencje regionalne oraz spotkania za mieszkańcami.

Lewica zaprezentowała już kilku kandydatów na prezydentów miast. W stolicy o fotel prezydenta walczył będzie Sebastian Wierzbicki, w Łodzi Tomasz Trela, w Katowicach Marek Szczerbowski, w Szczecinie Dawid Krystek a w Poznaniu Tomasz Lewandowski.

SLD-Lewica Razem w Krakowie poprze dotychczasowego włodarza miasta Jacka Majchrowskiego.