Andrzej Rozenek zapewnia, że klub Twojego Ruchu nie ma powiązań z podejrzanym o szpiegostwo Stanisławem Sz. Kancelaria Sejmu poinformowała, że to właśnie na zaproszenie Twojego Ruchu 12 marca podejrzany wszedł do parlamentu.

Reklama

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek mówi, że w klubowej bazie danych nie odnotowano takiego zaproszenia, ale jeszcze dziś sprawa będzie wyjaśniana. Polityk zaznaczył, że do Sejmu tylko w tej kadencji weszło 140 tysięcy osób i trudno by w tej masie każdy sprawdzał czy ktoś przypadkiem nie jest szpiegiem i jaki ma rodowód. Rozenek dodaje, że nawet jeśli okaże się że Stanisław Sz. był w Sejmie na zaproszenie Twojego Ruchu to nie będzie to niczego dowodzić.

Rzecznik Twojego Ruchu zapewniał, że ani on ani nikt z jego partii nie zna Stanisława Sz. Mężczyzna o podwójnym, polsko-rosyjskim, obywatelstwie został aresztowany w połowie października. Wnioskowała o to Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która przedstawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu. Grozi za to kara od roku do 10 lat więzienia.

Tego samego dnia Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował podpułkownika jednego z departamentów MON Zbigniewa J. Na nim ciąży zarzut udziału w działalności na rzecz obcego wywiadu.

ZOBACZ TAKŻE: Podejrzany o szpiegostwo prawnik bywał w Sejmie. Zaprosił go Twój Ruch>>>