Europoseł Ryszard Czarnecki uważa, że odejście wiceprezesa Polski Razem do Kongresu Nowej Prawicy nie ma większego znaczenia. Do ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego dołączył dzisiaj Piotr Zając. Podczas konferencji w Sejmie wyjaśnił, że ma inny niż Jarosław Gowin pogląd w kwestii sposobu realizacji programu partii. Według Piotra Zająca nie da się zrealizować programu wolnorynkowego w koalicji z PiS-em i Solidarną Polską.

Reklama

Europoseł Ryszard Czarnecki uważa, że decyzja jednego z liderów Polski Razem nie podważa porozumienia zawartego latem przez trzy partie. Żaden Zając wiosny na KaNaPie nie uczyni - stwierdził Ryszard Czarnecki wyjaśniając, że "kanapą" od KNP nazywana jest partia Janusza Korwin-Mikkego.Zdaniem europosła PiS harce pana Zająca nie zmienią faktu, że wyborcy prawicy skupieni są wokół Jarosława Kaczyńskiego i tych polityków, którzy będą startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

W lipcu Jarosław Kaczyński podpisał porozumienie o współpracy z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą. Porozumienie dotyczy wspólnego startu w wyborach samorządowych i parlamentarnych oraz wystawienia jednego kandydata w wyborach prezydenckich.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjska prasa bije w Korwin-Mikkego: Ultraprawicowy rasista>>>