Pierwsza dama Anna Komorowska oraz prezydencka minister Irena Wóycicka przyjmą delegację żon górników i pracownic kopalni. Potwierdziła IAR szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Mimo że nikt ze strony organizatorów nie kontaktował się z kancelarią i nie wiadomo o której panie dotrą do Warszawy - to jest oczywistością, że delegacja zostanie przyjęta - dodała Trzaska-Wieczorek.

Reklama

Delegacja pracownic kopalń ze Śląska oraz żon górników jest w drodze do stolicy. Do Warszawy jadą cztery autokary przedstawicielek kopalń, które zgodnie z planem Kompanii Węglowej przeznaczone są do likwidacji. Anna Malcerczyk - Kulik powiedziała IAR, że jadą na Plac Piłsudskiego skąd chcą przejść pod Pałac Prezydencki, żeby wręczyć prezydentowi petycję.

Delegacja pracownic kopalń ze Śląska oraz żon górników w petycji apeluje do prezydenta, by ten włączył się w spór i w rozwiązywanie problemu. Cel jest taki, żeby ci ludzie, którzy protestują na dole, w kopalniach, mogli wreszcie wyjechać do swoich rodzin - mówił rano szef górniczej "Solidarności" Jarosław Grzesik.

ZOBACZ TAKŻE: Pracownice kopalń i żony górników jadą do Warszawy>>>